Kto sa stane najväčším hrdinom – Američania alebo Sovieti? Pred vašimi očami sa začína budúcnosť a vy môžete byť vďaka knihe Správna posádka pri tom! Až do roku 1979, kedy po prvý raz vyšla slávna a dnes už klasická vesmírna reportáž Toma Wolfa Správna posádka, malo len málo ľudí predstavu o tom, čo so sebou prináša život astronauta.
Objavovanie nekonečného kozmu je fascinujúce. No rovnako vzrušujúci je aj vnútorný vesmír astronautov. Keď roku 1957 poslali Sovieti na orbitu satelit Sputnik 1, v USA sa spustila panika. Čo ak sa tým pre úhlavných nepriateľov otvára možnosť bombardovania z vesmíru? V centre Wolfovej pozornosti stojí posádka projektu Mercury, ktorá sa sformovala roku 1958. Cieľom projektu bolo vyslať prvý raz do vesmíru ľudskú posádku a dostať ju aj bezpečne naspäť na Zem.
Zo silnej sedmičky astronautov, do ktorej vkladala svoje nádeje celá Amerika, sa stali nesmrteľní hrdinovia. A to dávno pred plánovaným letom mimo zemskej atmosféry. Určite v sebe mali čosi, čo hraničilo so šialenstvom. No mali aj odvahu nesmrteľných kovbojov. Tom Wolfe pred nami otvára fascinujúcu kapitolu dejín dobývania vesmíru, keď sa zo skratky NASA stal skutočný pojem a sny sa menili na realitu. Tu sa začína budúcnosť!
Počas augusta si môžete prečítať knihu a e-knihu Správna posádka so špeciálnou 25 % zľavou. A s kódom PROJEKTMERCURY získate poštovné zadarmo.
Úryvok z knihy:
„Oveľa horšie by však bolo, keby teraz zazvonil zvonček. Hoci to nikde nie je napísané, v tomto je protokol striktný. Konečnú správu nemá manželke oznámiť žena, a rozhodne nie po telefóne. Tento postup nesmie nikto porušiť! Nie, keď príde čas, správu má doručiť muž; muž s oficiálnym poverením alebo morálnou autoritou, kňaz alebo druh práve zosnulého manžela. Zlé správy by navyše mal oznámiť osobne. Mal by sa objaviť predo dvermi, zazvoniť a stáť tam ako pilier rozvahy a spôsobilosti a potom jej tie zlé správy podať chladne ako mrazenú rybu na podnose.“